(Wix-Logo) 0850 333 7579
3 Boyutlu lazer tarama, harita ve
İnsansız hava araçları çözümleri
www.3bLazerTarama.net >>
(Wix Logo)
Paksoy Teknik Hizmetler © 1996 - 2017 /
Destek Hattımız : 0850 333 7579 >>

FOCUS X 30

Her Türlü Uygulamada En Ekonomik Çözüm

FARO FOCUS 3D ile yüksek hassasiyetli doğru veriyi hızlıca toplarken aynı zamada ölçülen noktaların renklendirebilir ve gerçek görüntüye yakın sonuçlar elde edersiniz. 3Boyutlu Görselleştirme ,Sanal Gerçeklik ,Arkeoloji ,Mimari Çalışmalar,Cephe Rölöveleri ,Arşivcilik,Tarihi ve Resmi Çalışmalar ,Şehir Modellemeleri ,Sanal Fabrikalar ,Orman Yönetimi ,Olay Yeri İnceleme Altyapı , adli tıp ,TıbbiGörüntüleme,Uygulama ,Madencilik ,Sinema Endüstrisi , yapı sanayi ,Şantiye Gözlemleri ,Enerji Hatları ,Koruma ,Otomasyon ve Robotik ,Kesit, Hacim ve Alan Hesaplamaları ,Kalite Kontrolü ,Prototip Üretimi , endüstriyel üretim ,Taş Yüzü Analizi ,Topografya ,Tünel Ölçümleri ,inşaat , arazi ölçüm mühendisliği uygulamalarında yaygın olarak kullanılan tüm yazılım çözümlerine aktarılabilir.

FARO FOCUS 3D, piysadaki en uygun fiyatlı 3 boyutlu (3B) tarama çözümüdür. Kullanımı oldukça kolay olanFARO FOCUS 3D, dahili dokunmatik ekranı üzerinden her türlü ayarın ve tarama işleminin kolaylıkla yapılabileceği sezgisel bir ara yüze sahiptir.

Uygulama Alanlari

Tersine mühendislik: Yapım planlarına ve/veya CAD verilerine erişimin mümkün olmadığı durumlar için ürün ve bileşenlerin kopyaları çıkarılır.

Dahili demirbaş ve donanımlar: Değişiklik planlarına baz oluşturması amacıyla gemi, araba ve uçakların karmaşık iç donanımlarının tam ve kesin 3D CAD dokümantasyonu

Üretim dokümantasyonu: Karmaşık makine bileşenlerinin üretim durumlarının bütünsel 3Boyutlu dokümantasyonu

Kalite kontrol: Rotor kanatları, türbinler, gemi pervaneleri gibi karmaşık ve büyük bileşenlerin hassas 3D dokümantasyonu ve boyutsal incelemeleri

Değişim ve genişlemeler: Sahanın mevcut durumunun ileride yapılabilecek değişim ve genişletmeleri planlamada baz alması amacıyla bütünsel ve hassas 3D dokümantasyonu.

Saha Dışı Üretim: Hassas 3Boyutlu CAD verileri ve boyutsal kontrol sayesinde tam uyumlu saha dışı üretim yeteneği.

Varlık yönetimi: Tesis yönetimi, bakım, eğitim ve benzeri faaliyetler kapsamlı 3Boyutlu veriler, simülasyonlar ve sanal ortamda yapılan eğitimler sayesinde oldukça kolaylaşır.

Saha denetimi: Farklı alanlar arasında yüksek koordinasyon ve tüm faaliyetlerin kapsamlı dokümantasyonu ve yönetimi.

Focus3D ve SCENE yazılımı birçok yaygın CAD yazılım uygulaması ile uyumludur. Tarama verileri 50’den fazla sayıda farklı yazılım çözümlerine export edilebilir:

 • Genel CAD Uygulamaları: AutoCAD, Microstation, Rhino vb

 • Tesisat Mühendisliği: AVEVA PDMS, Intergraph PDS, AutoCAD ,Plant 3D, Microstation, Rhino

 • Mimari: AutoCAD Architecture, Revit,3D Max

 • İnşaat Mühendisliği / Arazi Mühendisliği: AutoCAD Civil 3D,PolyWorks Surveyor, Carlson, Micro Surveys

 • Tarihi Eserlerin ve Anıtların Korunması: 3D Reconstructor

 • Kalite Kontrol: Geomagic Qualify, PolyWorks Inspector,Rapid XOV

 • Adli Olay ve Suç Mahalli İncelemeleri: AutoCAD,

 • Tersine Mühendislik: Geomagic Studio, PolyWorks Modeler,Rapidform XOR

 • Tünel İnşası: RR tunnel, TMS

 • Görselleştirme: Pointools

Çikarilabilir Hafiza, Wifi Erişim

Üzerindeki dahili SD kart okuyucu ve cihaz beraberinde gelen 32GB SDHC kart sayesinde ölçülerinizi ve resimlerinizi cihazdan bilgisayarınız aktarmanız hem hızlı hem de güvenlidir. Eğer isterseniz, Flash player destekleyen cep telefonu, tablet veya bilgisayarınızı Wi-Fi ile FARO FOCUS 3D bağlayabilir, bütün krulum, ölçü ve veri transferini sorunsuzca Wi-Fi üzerinden de halledebilirsiniz.

Tek Cihaz, Birçok Sensör

FARO FOCUS 3D, taramanın yanı sıra kendi üzerinde içerdiği ısı, eğim, pusula ve altimetre sayesinde klasik 3B tarama verisi üzerine bu sensörlerden gelen verileri de eklemektedir. Bu veriler sayesinde, birden fazla yapılan taramalar otomatik olarak birleştirilmekte ve ihtiyaç duyulan hedef miktarı azaltılmaktadır. Çift eksenli kompansatörü sayesinde cihazı kurmak ve düzeçlemek kolaylaşmaktadır.

Nokta Bulutu

Tarama işlemi otomatik ve sistematik olarak yapılmakta ve saniyede binlerce noktanın x,y,z koordinatlarına ulaşılmaktadır. Yersel lazer taramalarından elde edilen yüksek yoğunluklu noktalar kümesi, tarama süresince genellikle nokta bulutu olarak toplanır. Toplanan bu nokta bulutu, taramayla eş zamanlı olarak, tarama programında görülebilmektedir. (Mills ve Barber, 2003)

Nokta bulutu bir obje veya konumun mekânsal dağılımdaki genel referans sistemi içerisindeki x,y,z koordinatlarının  toplamıdır. Bir nokta bulutu çeşitli bilgiler içerir: (Mettenleiter, 2000)

 • Metrik: Obje geometrisini açıklar ve ortamdaki objeler arasındaki mekânsal ilişkileri gösterir.

 • Görsel veya tematik: Her nokta için mesafe verisinin güvenilirliğini hesaplamak, obje yüzeyinin niteliklerini açıklamak için kullanılabilir. Ayrıca yoğunluk veya RGB (Kırmızı, yeşil, mavi) değeri gibi eklenmiş bilgiler  vardır.

Ortophoto

Ortofoto ya da diğer bir deyişle foto-harita, perspektif resimlerdeki resim eğikliği ve arazideki yükseklik farkları nedeniyle oluşan görüntü kaymalarının giderilmesi sonucu elde edilmiş, harita gibi belli bir ölçeği olan fotoğrafik görüntüdür.

Ortofotoların Kullanım Alanları:

• Harita yapımı,

• Harita revizyonu,

• Arazi kullanım haritalarının yapılması,

• Arazi kullanım planlaması,

• Vektör haritalar ile çakıştırılmaları ve vektör haritaların arkasında (backdrop) bulunmaları,

• Yol, demiryolu vb. güzergah seçimleri,

• Çevresel uygulamalar, vb

    Ortofoto                                                    Normal Fotoğraf

Tek Başina Komple Sistem

 

Piyasadaki en küçük ve en hafif lazer tarayıcı sistemi olan Focus3D X serisine ait lazer tarayıcılar, iç ve dış mekan uygulamaları için ideal araçlardır. Hızlı ve doğru tarama özelliğiyle Focus3D lazer tarayıcılar, bilinen FARO sadeliğiyle birlikte, size profesyonel 3D lazer tarayıcılardan bekleyebileceğiniz her türlü imkanı sunar.

FARO FOCUS 3D ile çalışmak için ihtiyacınınız olan her şey tek bir çanta içerisindedir Böylece cihazı çalıştığınız yerde kolaylıkla kurulum noktaları arasında taşıyabilir ve kurulum için vakit kaybetmezsiniz. Focus3D, aşağıdaki ekipmanlarla birlikte sunulmaktadır:

1. Tarayıcı nakil ve taşıma çantası

2. AC güç kablosu

3. Kablolu harici güç kaynağı

4. PowerBlock pil

5. Bellek kartı kabı

6. USB bellek kartı okuyucu

7. Lazer güvenlik gözlükleri

8. Hızlı Başlangıç Kılavuzu; çantanın kapağında bulunur

9. SCENE yazılımını ve kullanıcı kılavuzunu içeren CD; çantanın kapağında bulunur

10. SD bellek kartı (tarayıcı içinde)SD bellek kartı, üçayak ve PowerBlock pil veya AC güç kablolu harici güç kaynağı ünitesi, bir tarama projesinin gerçekleştirilmesi için gereken minimum ekipmandır.

Dahili pili ile 5 saate kadar çalışan FARO FOCUS 3D ile tarama yapmak için yanınızda ekstradan güç kaynağı taşımanıza gerek yoktur. Uzun iş günleri için ise şarj istasyonu sayesinde yedek pilinizi şarj edebilir veya cihaz çalışırken harici güç kaynağını bağlayarak hem çalışmaya devam eder hem de dahili pilini şarj edersiniz.

Gerçek Sanallık Yazılımı!

SCENE yazılımı FARO Laser Scanner için özel olarak üretilmiştir. SCENE taranmış veriyi otomatik nesne tanımlama, tarama kayıtlama ve pozisyonlama kullanarak, etkin ve pratik bir şekilde işler ve yönetir. SCENE ayrıca taramaları renklendirir. Yazılım son derecede kullanıcı dostudur ve kısa sürede yüksek kalitede taramalar oluşturur. İşlem sonunda yapmanız gereken tek şey sadece sonuçları kontrol etmektir.SCENE taranmış veriyi hazırladıktan sonra, değerlendirme ve sonraki proseslere hemen başlayabilirsiniz. Çünkü kullanım kolaylığı sunan fonksiyonlar hemen elinizin altındadır ,basit ölçümlerden, çeşitli nokta bulutu ve CAD formatlarına çakışıtırma ve very aktarma aracılığıyla 3D görüntülemeye kadar. Tarama projeleriniz bir web sunucusu üzerinden tek bir tuşla yayınlanabilir. Yeni Web-Paylaşım özelliği ayrıca standart bir tarayıcı ile lazer taramalara kolayca ulaşmanızı sağlar.

 • Plen,kesit,görünüş,kuşbakış

 • Renkli,siyah beyaz fotoğraf

 • Üçgenleme

 • Kontür çizgileri

 • Hacim hesap ve raporları

 • CAD çizimleri

 • Orto-fotolar

 • 3 boyutlu modeler

 • JPG